Anna Susanna Şampuan ve Kür Ampulleri
Almanya’dan sonra 4 yıldır Türkiye’de de Tıp Doktorları ve Eczacıların hizmetine sunulmuştur.
Almanya’da 2010 yılında 100. Yılını kutlayan ürün, hekimler tarafından özellikle uygulama ve tedavi görmüş saçlar (saç ekimi saç mezoterapisi, saç termoterapisi yaptıran hastalar ve kemoterapi, saçlı deri hastalıkları sebebiyle tedavi gören hastalar) için önerilmektedir. Aynı zamanda saç dökülmesi konusunda risk grubunda bulunan kişiler (özellikle ailesinde favus, alopesi, liken, seboreik dermatit gibi hastalık öyküsü bulunanlar ile yine yakın akrabada saç dökülmesi sebebiyle saç ekimi, saç mezoterapisi gibi işlemler yaptırmış kişi öyküsü bulunanlar) için de Anna Susanna Şampuan ve Kür Ampulleri sıklıkla önerilmektedir. Önemli bir kullanım alanı da hekimlerin saçlı deri tedavisi ile ilgili bir reçete yazarken güvenilir bir medikal şampuana duydukları ihtiyaçtır.

Dünyanın en saygın test laboratuvarı olan Dermatest, her iki ürün için yaptığı çalışmaları son 3 (Üç) yıldır üst üste “VERY GOOD (ÇOK İYİ)” sertifikası ile ödüllendirmektedir.

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin 18.09.2009 tarih ve B-30-MAR-0-22-12-01 Sayı Numarası ile yaptığı ve Farmasötik Teknoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Türkoğlu imzasını taşıyan araştırmada Anna Susanna Şampuan ve Kür Ampulleri’nin toplumun büyük bir kısmını ilgilendiren bir çok saçlı deri rahatsızlığı içinde özellikle 5- Alfa Redüktaz’ın baskılanması sayesinde saç dökülmesinin önlenmesi veya yavaşlaması, saç folikülünün korunması, saçlı deride tahriş, enflamasyon ve kepek oluşumunun önlenmesi, saçların parlak ve kolay taranır olması, hacim kazanması gibi etkileri olduğu belirtilmiş ve aynı maddeleri içeren bir şampuana göre bu etkilerin çok daha kuvvetli olduğu rapor edilmiştir.

Özetle;
Saç dökülmesi sorunu yaşayan veya yaşama riski altında bulunan hastalar, saç ekimi, saç mezoterapisi yada saçlı deri ile ilgili diğer medikal ve cerrahi girişimlere maruz kalmış olan kişiler için Anna Susanna Şampuan ve Kür Ampuller’i gerek bir başlarına gerekse kombine edilerek güvenle tavsiye edilebilir. Yıllardır hekim reçetelerine girerek güvenle kullanılan bu ürünler kendi kategorilerinde yapılan anketlerde yüksek hasta ve doktor memnuniyeti oranları vermiştir.